Ви претставуваме два сосема едноставни рецепти за маска од која вашата косата многу брзо ќе закрепне и ќе го поттикне нејзиниот раст и осигура нејзиниот сјај!

Маска од банана

Помешајте две згмечени банани, жолчка и една голема лажица сок од лимон. Смесата нанесете ја на клосата, замотајте ја главата со кеса или пешкир. Потоа оставете да делува 30-40 минути, па измијте.

Маска од портокал

Помешајте лажица сок од портокал со лажица јогурт. Смесата нанесете ја на косата и замотајте со ќеса или пешкир. Оставете да делува 30-40 минути па измијте ја.