Малолетно девојче пријавено како исчезнато

На 26.10.2021 во 23.15 часот во СВР Скопје, М.П.(34) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка М.П.(15) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.