Хорор се случил деновиве во населбата Ѓорче Петров.

Вчера во 14.30 часот во ПС Ѓорче Петров, М.Р. (47) од Скопје пријавила дека на 10.05.2017 година во попладневните часови ученик од основно училиште во нас.Ѓорче Петров го пресретнал нејзиниот десетгодишен син, насилно го однел во внатрешниот дел од напуштена детска градинка, го соблекол и извршил блудни дејствија врз него.

 Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.