С.М.(47) вчера пријавила дека претходниот ден околу  19,40 часот на  бул.“Јане Сандански“ во Трговскиот центар Бисер, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од страна на повеќе лица кои го удирале со тупаници и железни предмети во пределот на главата и телото.

Малолетникот од ударите се здобил со видлива повреда во вид на расекотина на главата и оток и црвенило на рацете и грбот, а напаѓачите избегале во непознат правец.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.