Малолетник нападнат во близина на трговски центар во Аеродром

43-годишна скопјанка пријавила дека нејзиниот малолетен син бил физички нападнат. 

Имено, според соопштението на МВР, скопјанката случајот го пријавила вчера во Полициската станица Аеродром. Пријавила оти на 16.11.2022 околу 20.45 часот, во близина на трговски центар на подрачјето на Аеродром -  Скопје нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.