Малолетник каснат од куче скитник на улица „Струмичка“

На 12.06.2024 во 14.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, М.Б.(42) од Скопје пријавил дека на ул.„Струмичка“ во Скопје неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.