Малолетна скопјанка силувана од свој другар

Во полициска станица во Скопје вчера бил пријавен случај на силување во кој и силувачот и жртвата се малолетници.

43-годишна скопјанка, синоќа по полноќ пријавила дека нејзината малолетна ќерка била силувана од нејзиниот другар.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.