Македонските тенисери против носители на фјучрсот во Скопје

На вториот фјучрс турнир во Скопје што се игра на терените на „Тенис парк“ во склоп на СЦ „Јане Сандански“ денеска се играат мечевите од 2.коло во сингл и 1/4 финалето во двојки.

Тројцата македонски тенисери за ривали имаат носители на турнирот.

Терен број 1:

Стефан Мицов (Македонија) - Клаудио Фортуна (4, Италија) - почеток 10:00 часот

Томислав Јотовски (Македонија) - Либор Сабала (6, Чешка)

Александар Милер (7, Франција) - Вулнет Таши (Швајцарија) - не пред 13 часот

Димитар Грабул (Македонија) - Лени Хампел (8, Австрија) - не пред 15 часот

 

Терен број 2:

Александар Лазов (5, Бугарија) - Петер Ботвел (Р.Ирска) - почеток 10:00 часот

Маркос Каловелонис (3, Русија) - Кристијан Месарош (Хрватска)

Биљешко, Гојо (Хрватска) - Гарцели, Рика (Италија) - не пред 13 часот

Јотовски, Лазов - Гиголаев, Перфилов (Русија) - не пред 15 часот

 

Терен број 3:

Кристофер О‘Конел (1,Австралија) - Љубомир Целебиќ (Црна Гора) - почеток 10 часот

Нино Сердарушиќ (Хрватска) - Ричард Геб (2, Велика Британија)

Фортуна, Јандриќ (3)- Целебиќ, Мелкиоре не пред 13 часот

Салаба, Сердарушиќ (1) - Блашко, Фабиен - не пред 15 часот

 

nike air max 1 sale