Македонски државјанин уапсен во БиХ поради убиство

Припадници на Единицата на граничната полиција во босанскиот град Вишеград, синоќа го уапсиле Н.Б. (1974), државјанин на Република Македонија.

Апсењето следување откако по проверка е утврдено дека по него е распишана потерница од Окружниот суд во Бјелина под обвинение за убиство.

Како што соопшти Граничната полиција на Босна и Херцеговина, македонскиот државјанин е приведен при обидот за влез во земјатана меѓународниот граничен премин Увац.

Приведениот им е предаден на органите за истрага, се додава во соопштението.

 

cheap nike air max 90