Македонска ѕвезда во уметничко лизгање: Настапот на 13-годишната Ангела Прилепчанска во Загреб (ВИДЕО)

Македонија за првпат учествува на натпревар од светски ранг во уметничко лизгање. Ангела Прилепчанска е нашата претставничка на ISU Junior Grand Prix во Загреб, Хрватска, пишува Фемина.мк.

За својот настап, 13-годишната девојка избра музика од хитовите „Alive“ и „Cheap Thrills“ од Сиа.

nike air max 1 sale