Мафини со боровинки и јогурт

Брзи, лесни и најважно од сѐ, вкусни мафини нека бидат на вашето утрешно мени. Овој десерт е дури и повкусен од што изгледа, а за неговата подготовка ќе ви биде потребно сосем малку време.

Сѐ што треба да направите е да го следите упатството кое се наоѓа во видеото подолу, кое го подготви екипата на YouTube каналот Tasty.

Пријатен апетит!