Летен пијалок за детокс на организмот

Летниот период е најдобар за чистење на нашето тело. 

Ова е период кој ни нуди свежо овошје и зеленчук, а и кога температурите се високи па на нашето тело не му е потребно многу храна. Притоа, овој план на исхрана кој е препорачан од др. Оз целосно го чисти телото од наталожените токсини, го чисти црниот дроб и ги чисти цревата.

Ова е начин на исхрана која можете да ја практикувате секогаш кога се чувствувате уморно. Освен тоа што ја враќа енергијата и го чисти телото, овој план помага и за намалување на килограмите, со што во период од 5 дена можете да изгубите и до 4 килограми.

Сепак, важно е во овие денови да се откажете од брашно, млечни производи, шеќер и алкохол. Најважно е конзумирањето на пијалокот наутро наместо појадок.

Потребни состојки:

Неколку листови спанаќ

Магдонос

1 лимон

1 зелено јаболко

½ краставица

Измешајте ги сите состојки во блендер и пијте го ова смуди секое утро наместо појадок. 

 

 

Running Sneakers | Autres