Летен освежителен пијалок од праски

Ова е нашиот омилен летен пијалок. 

Тој е освежителен, со малку калории, а содржи само неколку состојки.

Потребно ви е:

3 смразни праски

2 чаши минерална вода

неколку коцки мраз

За почеток, потребно е да ги исечете праските на парчиња и да ги ставите во кеса а потоа во замрзнувач. Ставете ги во блендер и убаво изблендирајте за да добиете хомогена смеса. Додадете ја минералната вода и потоа измешајте ја смесата.

Послужете во чаши и додадете неколку коцки мраз.