Лековита супа, идеална за есенските и зимските денови

Оваа супа е како антибиотик.

Се сеќавате на супите од нашите мајки и баби? Колку и да се трудиме да направиме иста таква, не ни оди од рака.

Во што е тајната? Нашите баби во неа ставаа телешки и пилешки коски.

Таа е природен антибиотик, богата со хранливи материи која лечи многу болести.

Рецептот е едноставен: Една коска ставете во лонец со топла вода и оставете да се вари, а потоа додајте морков, целер и магдонос. Кога таа ќе зоврие, додајте го фидето и зачините.

Таа го штити целиот организам и го јакне имунитетот.

new nike air max 2019