Понеделник 19.06.2017

21.00/ Спортски центар „Ново Лисиче“

На отворена сцена поставена во спортскиот центар „Ново Лисиче“ од денеска, почнува Меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“.

Сите претстави почнуваат во 21:00 часот, а влезот за граѓаните е бесплатен.

23.55/Летен Клуб Хавана

Havana Mondays | Marshall & Tito

Понеделник во Хавана!

Традиционално понеделнички најдобрата забава е во Хавана. “Marshall & Tito” имаат богат репертоар со македонски и рок хитови кои нема да ве остават рамнодушни.

Влез слободен.

Резервации:
070395313
078866520
078591500

Вторник 20.6.2017

20.00/ Стадион на АРМ

Thievery Corporation на Skopje Calling

Драги пријатели,
Големо задоволство ни е да Ве информираме дека приказната со концертната сезона 2017-та продолжува. Еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија, Thievery Corporation доаѓа во Скопје, како специјално отворање на фестивалот Skopje Calling 2017.

Концертот ќе биде на отворено и ќе се одржи на стадионот на АРМ.
Влезниците по цена од 990 денари ќе бидат пуштени во продажба од 15-ти мај, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, Југотон и онлајн.
Thievery Corporation во Скопје доаѓаат во комплетен состав, со над 20 музичари на сцена.
Скопје може да очекува вистински спектакл!

20.00/Public Room

Welcome Summer

Се чека летото, се радуваме мислејќи на плажа, сонце, oдмор, шорцеви, фустани, шешири, светулки, штурци, а и помирно Скопје ~
По тој повод да им посакаме добредојде на овие убави денови кои следат, заедно со Tuborg!

Уживање со чаша ладно пиво, цел ден, на 50% попуст!

 20.00/МКЦ

Годишен концерт на Битрикс Културно Уметнички Центар

Битрикс Културно Уметнички Центар ве поканува на својот завршен концерт, кој е едно од најубавите случувања во годината за нив. Оние кои се уште не испланирале каде ќе одат овој вторник, бидете во 20:00h во Кино Фросина – МКЦ.

Цената на билетот е 150 ден.

Иноф за кој се ќе настапува погоре во линкот.

Среда 21.6.2017

 21.00/МНТ

Хуманитарна „Не се клади на Енглези”

Претставата „Нe се клади на Енглези” на 21 јуни во 21:00 хуманитарно ќе се одигра на големата сцена во МНТ, а собраните сретства ќе бидат донирани за лекување на малиот Гоце Марковски кој боледува од тумор на мозокот и 24 годишната Марина Јовановска со ретка болест на очите која доведува до слепило.

Биди хуман!

Повеќе информации за претставата
http://mnt.mk/pretstavi/ne-se-kladi-na-englezi

Билетите се пуштени во продажба на билетарницата во МНТ и преку online мрежата Купи карти за се, по цена од 300 ден.
https://www.kupikartizase.com/Events/ne_se_kladi_englezi_22_04.

 23.30/ Сектор 909

Сектор 909 за Скопје Зоо

На 21ви јуни Сектор 909 по две години пауза, повторно ќе ги отвори вратите за својата публика. Како што наложува традицијата, отворањето е со хуманитарна забава за Скопската зоолошка градина. Досега беше донирано коњчето Флекица, дресирано за помош и релаксација на аутистични деца, а веќе наредната година беше донирана и опрема за децата да можат комплетно да уживаат. Сектор 909 ветува дека ќе ја промени моменталната енергетска состоја и ве покануваат да уживате во квалитетот на звукот и светлото какви не се паметат во историјата на скопскиот ноќен живот.

Продилжува на наредната страна....