Кучиња-скитници нападнале скопјанец

Кучиња-скитници нападнале и искасале скопјанец, завчера во центарот на Скопје.

Според полицијата, вчера во 18 часот Е.Б.(52) од Скопје, пријавил во ПС Центар дека претходниот ден околу 17.30 часот, на булеварот Гоце Делчев бил нападнат од неколку кучиња-скитници, а едно од нив го каснало на десната нога.

cheap nike free run 5.0