Крвав настан во затворот во Скопје: Со нож тргнал по друг затвореник

Во 09.20 часот од вработен во Казнено поправна установа Затвор -Скопје е пријавено дека околу 08 часот во полуотвореното одделение, 50-годишниот Џ.М. од Скопје кој издржува казна затвор, физички нападнал друг затвореник.

Полицијата информира дека се работи за 35-годишниот И.П. исто така од Скопје.

Насилникот со употреба на нож му нанел гребнатина во десната подколеница на другиот затвореник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

new nike air max 2019