Крцкави компири на индиски начин - одлично мезе за во друштво

Викендот е пред нас, а метеоролозите најавуваат облачно и врнежливо време, па ви препорачуваме дружба со пријателите и вкусна храна. 

Можете да ги подготвите овие неодоливи компири на индиски начин - аромата од зачините ќе ве освои веднаш, а рецептот одлично се комбинира со некое бело или црно вино по ваш избор.

Потребно ви е:

-1 кг компири излупени и исечени 
-½ лажичка куркума
-3 лажици сончогледово масло
-парче ѓумбир со големина на палец, излупено и исечкано или ситно изрендано
-3 чешниња лук, излупени и исечкани или ситно изрендани 
-1 лажиче семки од анасон
-прстофат црвен пипер

Подготовка:

Еден ден пред да планирате да ги јадете, истурете ги компирите во тава со ладна вода и додадете ја куркумата и прстофат сол. Оставете да зоврие и варете на тивок оган 2-3 минути додека не се сварат. Исцедете, оставете да се изладат, а потоа разладете ги преку ноќ ако можете.

Следниот ден, загрејте ја рерната на 200C/180C со опција за дополнителен вентилатор, доколку ја имате во рерната. Посипете 1 лажица масло во плиток калап за печење (по можност нелеплив) и ставете го во рерна. Истурете го остатокот од маслото во поголем сад и додадете ги ѓумбирот, лукот, семето од анасон и црвениот пипер. Ставете ги ладните парчиња компир во садот и нежно фрлајте ги со прстите додека не се рамномерно обложени.

Печете 30 минути. Користете шпатулата за да ги завртите и измешате, а потоа вратете ги компирите во рерната уште 15 минути додека не станат крцкави и со златна боја.