Кражба во Центар, на возрасен скопјанец насилно му украле паричник и телефон

Завчера вечер, нешто пред 19 часот инцидент се случил на подрачјето на Центар. 

На 16.11.2022 во 18.45 часот во Полициската станица Центар, Д.М.(62) од с.Волково, скопско, пријавил дека околу 16.45 часот на подрачјето на Центар едно лице со закана му одзело мобилен телефон и пари, информираа од МВР. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.