Кражба во аптека во Кисела Вода

На 18.10.2021 околу 20:55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на ул.„Христо Татарчев“, едно лице со закана од вработената одзело пари од дневниот промет. 

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.