Кражба на пари на паркинг во Аеродром

На 24.03.2020 околу 09.40 часот во СВР Скопје М.В. пријавил дека на паркинг простор пред продажен објект во близина на трговски центар на бул.„Јане Сандански“, непознато лице со закана со пиштол му одзело вреќичка со пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.