Кражба на бензинска на „Илинденска“


На 08.11.2021 во 02.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на бул.„Илинден“ едно лице со закана кон вработениот одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, инфомрираат од МВР.