Вооружен грабеж во познато скопско казино, крадецот си заминал со плен од 130.000 денари.

- Вчера во 19 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „11-ти Октомври“ во казино, непознато маскирано лице со закана со пиштол од вработените одзело  околу 130 илјади денари, по што го напуштило местото на настанот, стои во соопштението на МВР. 

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.