Крадец со закана одзел стока од маркет во центарот на Скопје

Министерството за внатрешни работи информираше дека, Вчера во 03.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на бул.„Мајка Тереза“ во Скопје, едно лице со закана со остар предмет од вработената одзело производи и побегнало.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.