Колку земале плата ракометарите на Вардар?

Handball tv ги објави платите на ракометарите на македонскиот и европски првак Вардар.

Најплатен е Игор Карачиќ со 15.500 евра месечно, по него следат Тимур Дибиров и Даинис Криштопанс со по 15 илјади евра месечно, а а капитенот Стојанче Стоилов е шести со 10 илјади евра.