Која реченица ве опишува? Хороскопот ќе ви помогне да го откриете тоа.

Овен – Родените во овој знак се силни и посветени личности. Тие се водени од силната енергија која ја имаат во себе, импулсивни се, но и многу лојални. Главна карактеристика за нивниот знак е тоа што можат да постигнат се што ќе намислат.

Нивна реченица: Јас сум мајстор на мојата судбина. Јас сум капетан на мојата душа. – Вилијам Ернест Хенли

Бик

Биковите се познати по нивната стабилност. Тие се фокусирани и смирени личности на кои секогаш можете да се потпрете. Имаа огромна внатрешна сила и никогаш не покажуваат слабост, дури и кога минуваат низ најтешки времиња.

Нивна реченица: Тоа што не те убива, те прави посилен. – Фридрих Ниче

Близнаците се најпријателски настроени личности од целиот хороскоп. Тие се интересни, флексибилни и забавни личности. Да се биде околу нив е вистинска среќа.

Нивна реченица: Денот поминат без насмевка е залудно потрошен ден. – Чарли Чаплин

Рак

Раковите се емоционални личности кои се грижат за другите. Тие имаат нежно срце и способност да се соочат со многу предизвици во животот. Мудри се и искрени и постојано им простуваат на оние кои ги сакаат.

Нивна реченица: На крајот важни се само три нешта: колку си сакал, како си живеел и како си се ослободил од нештата кои не се за тебе. – Буда

Лав

Лавовите се родени за да управуваат со светот. Тие се сигурни, харизматични и бестрашни личности. Познати се по тоа што се посветени и со тоа можат да го сменат светот. Никогаш не паѓаат, без оглед на тоа колку луѓе се обидуваат да им наштетат.

Нивна реченица: Вашата љубов ме прави силен, но вашата омраза ме прави незапирлив. – Кристијано Роналдо

Девица

Девиците се многу перцептивни и аналитични. Тие се практични и постојано  бараат решение на проблемите. Сакаат да им помагаат на луѓето околку нив и тоа го прават одлично – бидејќи секогаш умешно се носат со проблемите и предизвиците.

Нивна реченица: Не си живеел денес ако не ги направил нешто за друга личност која не може да ти возврати за тоа. – Џон Бунјан

Вага

Вагите се мирни и грижливи личности. Тие се дипломатични кон луѓето околу нив и постојано се трудат да ги балансираат работите. Секогаш го бараат најдоброто во луѓето.

Нивна реченица: Кога ќе престанеш да очекуваш луѓето да се совршени, тогаш можеш да ги запознаеш какви се навистина. – Доналд Милер

Шкорпија

Шкорпиите се интелигентни, амбицизони и многу интуитивни личности. Тие се интензивни и страствени личности. Знаат како да успеат во животот и секогаш оставаат впечаток каде и да се појават.

Нивна реченица: Да се биде најбогатиот човек во гроб, мене не ми значи ништо. Одењето на спиење дека сме направиле нешто неверојатно – тоа е важно за мене. – Стив Џобс

Стрелец

Стрелците се енергетични личности кои постојано трагаат по авантури. Тие сакаат да живеат до максимум и не се плашат да преземат ризици. Сакаат да патуваат и да учат и мразат да бидат на едно место.

Нивна реченица: Патувај колку што можеш, колку подалеку можеш и колку подолго го можеш тоа. Животот не треба да се живее во едно место.

Јарец

Јарците се трпеливи, вредни и софистицирани личности. Ги ценат убавите нешта во животот и сакаат да бидат окружени со неколку добри пријатели. Тие се верни и посветени личности.

Нивна реченица: Даден ти е животот и твоја должност е да најдеш нешто убаво во него.  – Елизабет Гилберт

Водолија

Водолиите се креативни, мудри и револуционерни личности. Тие се многу динамични и се трудат постојано да ги поправаат луѓето, да се поправаат себеси и светот. Имаат огромно срце и се грижат за светот.

Нивна реченица: Наша примарна цел во животот е да им помагаме на другите. А, ако не можеме да им помогнеме, барем да не ги повредиме. – Далај Лама

Риби

Тие се имагинативни, сензуални и романтични личности. Тие се многу свесни за потребите на другите и ги чувствуваат нештата многу длабоко. Даваат многу без да добијат нешто за возврат.

Нивна реченица: Најдобрато нешто што можете да го направите е да сакате и да бидете сакани за возврат. – Мулен Руж