Која книга најдобро го опишува вашиот хороскопски знак?

Секој хороскопски знак има свои карактеристики, а книжевноста најдобро ги опишува психолошките состојби и човечки карактеристики. Дали ги познавате карактеристиките на вашиот хороскопски знак? Еве и кои книжевни наслови најдобро го опишуваат вашиот знак.

Овен – „Војна и мир“ – Лав Толстој

Бик – „Кама Сутра“

Близнаци – „1000 Зошто, 1000 Затоа“

Рак – „Мајката Храброст и нејзините деца“ – Бертолт Брехт

Лав – „Опасни врски“ - Пјер Шодерло Де Лакло 

Девица – „Ана Каренина“ – Лав Толстој

Вага – „Ромео и Јулија“ – Вилијам Шекспир

Скорпија – „Алхемичарот“ – Пауло Коељо

Стрелец – „Коцкар“ – Фјодор Достоевски

Јарец – „Сто години самотија“ – Габриел Гарсија Маркес

Водолија – „Храбар нов свет“ – Олдос Хаксли

Риби – „Малиот принц“ – Антоан де-Сент Егзипери