Што ќе се случи со Александар?

На социјалните мрежи се појавија фотографии од кранот кој пристигнал од Бугарија за со него да се дислоцира споменикот наречен „Воин на коњ“ од плоштадот „Македонија“, пренесе “Република”.

Граѓаните, како што пренесува интернет порталот, велат дека овој кран ќе го тргне споменикот пред утрешната посета на Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас.