Казнети се 175 возачи од кои 32 биле под дејство на алкохол

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 175 казни, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 72 санкции, 17 мерки за возење без возачка дозвола, 32 санкции за управување под дејство на алкохол, шест санкции за користење мобилен телефон при возење, шест мерки за некористење сигурносен појас...

Од МВР велат дека сообраќајните контроли ќе продолжат и во наредните денови