Како да ослабите 3 килограми за една недела?

Сакате брзо и едноставно да го изгубите вишокот килограми? Мора да почнете да го јадете овој зеленчук!

Ако сакате да ослабите и да ја доведете вашата линија до совршенство, вистинско време е во својата исхрана да ја вклучите боранијата.

Научните истражувања докажаа дека боранијата го зајакнува срцето и крвните садови, го регулира притисокот, го намалува високото ниво на шеќер и холестерол, помага во борбата со масните наслаги, го забрзува метаболизмот, го чисти организмот… Боранијата го прави сето тоа, но вреди уште повеќе, па се препорачува и како задолжителна намирница во исхраната.

Богата е со минералите калиум, калциум, фосфор, магнезиум, железо, витамин А, Ц, Е и Б. Во боранијата се наоѓа и бакар, манган, молибден, триптофан, фолна киселина, влакна, омега три масни киселини.

Истражувањата покажаа дека секојдневното консумирање на овој зеленчук може да го намали холестеролот за 20 проценти и да се ослабат до три килограми неделно. Се препорачува за диетална исхрана на деца и трудници, но и како лек за превенција во лекувањето на многу болести.

cheap nike air max 90