Како да ги подготвите најубавите божиќни шеќерни колачиња?

Божиќните и новогодишните празници се омилен период за многумина. Семејството се собира покрај трпезата, а убаво декорираната храна има важно улога во празничното расположение.

Во следните денови ќе ви презентираме неколку идеи за подготовка на вкусна храна.

Денес започнуваме од десертот. Во видеото погледнете како да подготвите вкусни божиќни шеќерни колачиња.