Македонски звучи супер!

За заокружување на годинашното издание, ТАКСИРАТ ја претставува главната вечер на фестивалот, како „Ол стар“ вечер со дел од најголемите македонски музички имињаво живо! Фестивалското финале кое ќе се одржи на 9-ти декември (петок), ќе се памти по специјалните настапи на македонските хедлајнери, кои публиката на ТАКСИРАТ прв пат ќе има прилика да ги види и чуе сите заедно на иста сцена, во иста вечер:

АРХАНГЕЛ – легендарната рок група која со своите безвременски хитови, како никој друг, постигна култен статус не само кај нас, туку ширум цела поранешна Југославија;

КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ – најголемиот македонски електронски артист кој со своите настапи веќе со години ја воодушевува Европа, а кој на ТАКСИРАТ ќе настапи заедно и со извонредната американска артистка ТК Вондер;

САНАТОРИУМ – најзначајната македонска треш метал група која на гостински терен се запиша како домаќин на легендите на светската метал сцена Soulfly, Motorhead, Slayer и други;

ФОЛТИН – една од најуникатните групи во современата музичка историја на Македонија која годинава одбележува 20 години постоење и

ЧИСТА ОКОЛИНА – рап-пионерите кои веќе 20 години уживаат култен статус кај целата андерграунд публика во Македонија, а без кои оваа вечер не би била комплетна!

Организаторите на фестивалот Таксират соопштија дека за своите посетители обезбедиле бесплатен јавен градски превоз во соработка со Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје.

Gnezdo Kitchen Bar

Забавата продолжува и овој петок. Заедно да го започнеме викендот со Бени Нон Стоп, ДиЏеј Брик и Вашето омилено гнездо, Гнездо Кујна Бар. Телефони за резервации 078/306-010 и 02/3212-830.

Dejavu Capitol Mall

ДАМИ И ГОСПОДА, овој петок(09.12.16) на AFTERWORK PARTY во Dejavu Capitol Mall ќе ве забавуват Нокаут.
Почеток: 17:00 часот.
Забавата продолжува со Дј Здравко....

XO Club

Оваа сабота #ultrapremium забава, поддржана и збогатена со #ultrapremium водка.

#CIROCparty во XO - eXtraOrdinary, заедно со Димитрис Патсис!

Се гледаме во сабота после полноќ!

VOX

Овој викенд со мали промени за уште подобра забава

09.12 Mash up Fridays
DJ Irie Scratch и DJ Fitty Flow

10.12 Сабота
Dj Skitara и Beta House

Резервации на:
072/311 429

"43 "

Club Avenue

Рок Кафана Рустикана 2.0

*Петок – Вино и Гитари од 17:00. Афтерворк со Аце и Јоце во соработка со Тиквеш. Александрија Cuvee и Special Selection Oak Edition по цена од 600 денари за 0,75.
Акустична вечер со Кума и Црни старт после 21:30.

*Сабота – Македонски евергрини со Lili Chilli од 14:00 и Burger Happy Hours од 14:00 – 18:00. 20% попуст на сите бургери во овој период. R’n’R 101 со Ringroad. Класисична рок едукација со старт после 21:30.

За инфо и резервации пишете ни во инбокс или свртете на 075 478 134

Distrikt Bar & Kitchen

Започнете го денот недела како што треба и придружете ни се на совршен „Неделен Бранч“ во Дистрикт Бар и Ресторан. Неделниот бранч ви дава идеална можност да се видите со вашите најблиски, семејство и пријатели.

• Специјално бифе мени
• Безалкохолни пијалаци • Греено вино

Цената по лице е 1250 денари.

Резервирајте на 02 510 2535!

С26