Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Возач на мотоцикл  бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден.

Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.