Италијанец се обидел да пренесе дрога преку скопскиот аеродром

СВР Скопје поднесе кривична пријава против К.Т.(39) од Италија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори “.

На 17.05.2021 околу 15.00 часот, при влез во РСМ, полициски службеници на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“, при преглед на личен багаж на пријавениот, пронашле и одзеле марихуана, хашиш и хашиш масло.