Исчезнал 85-годишен Скопјанец

Повозрасно машко лице се оддалечило од својот дом, а исчезнувањето во полиција го пријавила неговата сопруга.

На 11.01.2022 во 14.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров В.К.(84) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот сопруг Ј.К.(85).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.