Исчезна жител на с.Долно Лисиче

На 24.03.2020 во 12.00 часот во Полициска станица Аеродром, Д.Д.(37) од с.Долно Лисиче, скопско, пријавил дека од нивниот дом се оддалечил неговиот брат В.Д.(36), од с.Долно Лисиче, кој имал здравствени проблеми.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.