Исчезна старец од Чаир.

Во текот на вчерашниот ден околу 07 часот и 50 минути, во Полициската станица Чаир, се јавила 54-годишната Х.Л. од Скопје пријавила дека истиот ден во периодот од полноќ до утрото, нејзиниот свекор од непознати причини се одалечил од домот во непознат правец.

Се работи за 78-годишниот Х.Д.

 Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.