Исчезна маж од Аеродром

Вчера во полициска станица се јавила 63-годишната К.Д. од Аеродом и пријавила дека претходниот ден од дома во 11 часот се оддалечил нејзиниот сопруг.

Се работи за 66-годишниот К.Д. кој од дома излегол со својот автомобил  „Тојота Корола“ со скопски регистарски ознаки.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

air max 90 essential sale