Во 13 часот во текот на вчерашниот ден, во Полициската станица во Кисела Вода, 46-годишниот Н.З.од Скопје пријавил дека на 17. месецов исчезнала неговата ќерка.

Полицијата интензивно трага по 15-годишното девојче кое во 18,00 часот излегло од дома и се оддалечило во непознат правец.