Исчезна 71-годишник во Карпош

Вчера било пријавено исчезнато лице во Полициската станица Карпош.

- На 23.01.2023 во 21.20 часот во Полициската станица Карпош, М.Г.(69) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот сопруг К.Г.(71), информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.