Интерпол апсеше на скопскиот аеородром

На Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“ вчера околу 20 часот од слобода бил лишен Е.А.(40) од Р.Турција, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „апси“, по барање на Секторот за меѓународна полициска соработка – Интерпол.