Инцидент во ресторан на улица „Македонија“, келнер физички нападнал гостин

Во ресторан на улица „Македонија“ вчера попладне дошло до нарушување на јавниот ред и мир.

-Имено, лицето В.С.(49) од Скопје како гостин во ресторан по вербална расправија со келнерот З.С.(35) физички бил нападнат од истиот, како и од три лица надвор од ресторанот, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

air max 90 essential sale