Инцидент во автобус на ЈСП: Нападнат малолетник

На 07.12.2022 во 18.40 часот во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека во градски автобус, додека сообраќал на подрачјето на Кисела Вода, Скопје, 17-годишник од Скопје физички нападнал друг малолетник од с.Долно Количани, скопско, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување ма случајот.