За градот
15. октомври 2016 - 23:45

Концерт на Џос Стоун во Скопје

Младата британска пејачка Џос Стоун вчеравечер настапи во Дансинг салата при МКЦ во рамките на Скопскиот џез фестивал. Шармантна, пријателски расположена, босоногата Џос речиси два часа целосно им се предаде на македонските фанови.