И вперил пиштол на продавачката - ограбен маркет во Скопје

Рано утрово околу 04,30 часот во Скопје на ул.„Мајка Тереза“ поточно во минимаркет „Пингвин ММ Компани“, непознато лице  со закана со огнено оружје извршил разбојништво над вработената при што одзел околу 17.600 денари по што го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.