Хороскопот ви открива: Зошто сте долго време сингл?

Веќе некое време сте сами и навистина не ви е јасно во што е проблемот? Хороскопот има едноставен одговор на ова комплицирано прашање.

Постои ли некој кој го знае одговорот на секој ваш проблем подобро од омилениот „личен“ советник – хороскопот? Овојпат, тој ви открива, и тоа само во една реченица, што е она што ве кочи на патот кон среќна врска.

Овен

Се плашите да не бидете досадни.

Бик

Ги занемарувате сопствените чувства.

Близнаци

Секогаш се повлекувате во себе.

Рак

И натаму патите за поранешниот партнер.

Лав

Вашиот темперамент умее да биде застрашувачки.

Девица

Секогаш се ставате себе на последно место.

Вага

Многу се плашите од врзување!

Скорпија

Премногу сте опседнати со ситниците.

Стрелец

Никако да пресечете и да донесете одлука.

Јарец

Премногу сте практични.

Водолија

Не верувате никому освен на себеси.

Риби

Премногу идеализирате.

Сега, кога директно и без заобиколувања дознавте во што е проблемот, што велите на тоа да поработите на своето однесување, да научите како да ги надминете своите мани и едноставно да ѝ се препуштите на љубовта? Да бидете поотворени, пореални, појаки, посмирени, поспонтани…

Да? Така и мислевме

air max 90 essential sale