Хороскопот има големо влијание на нашиот карактер, а тој ги открива и малите нешта кои нè прават тоа што сме.

 

Меѓудругото, тој открива и кои навики ни пречат и од кои треба да се ослободиме.

Овен

Навикнати сте да реагирате импулсивно и непромислено. Често делувате како вистинска атомска бомба. Дишете длабоко, размислете а дури потоа направете нешто.

Бик

Вашите навики се од материјална природа. Толку уживате во богатството и материјалните нешта, што заборавате дека постои свет околу вас. Пуштете го тоа, ослободете се од таквиот хедонизам. Дружете се со луѓето.

Близнаци

Одолговлекувате и ништо не завршувате како што сте почнале. Лесно е да се дефокусирате и да ја изгубите концентрацијата. Ако ви е полесно, запишувајте ги своите обврски, направете листа на приоритети, завршете го тоа што сте го започнале.

Рак

Штом се врзете за некого, знаете да претерате и да бидете малку напорни и наметливи. Опуштете се. Никој нема да ве изневери, ниту пак да ви избега. Посилни сте отколку што мислите.

Лав

Имате навика да се споредувате и натпреварувате со другите. Но, тоа не ви е потребно. Бидете тоа што сте. Спуштете се на земја и ќе видите колку им значите на луѓето и без постојаната потреба да се докажувате.

Девица

Вашата најлоша навика е борбата за перфекционизам. Морате да се опуштите бидејќи ништо не е совршено. Обидете се да најдете убавина во ситните маани и пропусти.

Вага

Вие никогаш не ги одбивате луѓето и секогаш им велите „да“. Но, тоа е многу лоша навика бидејќи не можете да ги усреќите другите, постојано.

Шкорпија

Најлошата ваша навика е потребата за убедување и манипулација. Тоа понекогаш е во ред, но понекогаш претерувате и знаете да бидете многу себични, убедувајќи ги луѓето дека тоа го прават во своја корист.

Стрелец

Често не внимавате и постапувате лошо со луѓето. Тоа не значи дека сте нељубезни, туку си живеете во свој свет. Сепак, внимавајте, размислувајте повеќе.

Јарец

Вие работите премногу. Работа, работа, работа. Тоа не е ниту добро, ниту здраво за вас. Одморот може навистина да ви одговара, пробајте.

Водолија

Вашата лоша навика е прилично иронична. Се грижите многу за другите, а многу малку за себе. Но, најдете баланс.

Риби

Навикнати сте да живеете во свој свет за да се заштитите од надворешниот свет. Тоа е добро, но понекогаш можете да се однесувате малку позрело.