Вага

Вага (23. IX – 22. X)

Со влегувањето на ретроградниот Јупитер во Водолија, време е да се зголеми вашата самодоверба и да тргнете по она што го сакате, без страв и воздржување. Во четврток Марс влегува во Девица и ви носи можност за разговор на една приказна на која не сте успеале досега да ставите крај. Конјункцијата на Сонцето и Меркур во Лав во недела ви носи убаво друштво и време за паметење. 

Работа

Оваа недела, фокусот ќе ви биде насочен на обновување на една соработка со личност родена во знакот Овен, но што и да сакате да постигнете, не го наметнувајте својот став. Проверете ги сите информации кои пристигнуваат до вас и не славете никакви победи додека не се осигурате дека тоа навистина е успех. Можни се конфликти со личност родена во знакот Лав.

Пробајте да не реагирате емотивно на ситуациите кои се случуваат околу вас и размислете за тоа каде ги вложувате парите. Една Вага може проба да ве надмудри кога станува збор за финансиите, но нема да го дозволите тоа. 

Љубов

За оние кои се во врска, ова е период кој е одличен за заеднички потфати со саканата личност. Ако сте во долга врска, можно е оваа недела донесете одлука за брак или заеднички живот, а ако врската е нова да најдете време за подобро и подлабоко запознавање. Сепак, избегнувајте конфликти со семејството и оние блиски кои делуваат како да ви се мешаат во животот. 

Слободните Ваги ќе се насочат на ставање крај на една приказна од минатото, но тоа може да донесе до повторно раѓање на огнот и обновување на врската особено со луѓе родени во знакот Водолија или Овен. Еден Рак се обидува да ве критикува за нешто, а тоа ви пречи и воопшто не ви се допаѓа таа личност. 

Здравје

Можни се главоболки и вртоглавици.

Running Sneakers | Nike News

Работа

Колку и да имате елан и енергија за работа, ова едноставно не е период за остварување на големи цели и планови. Работете посветено на своите задачи, а ако некој има проблем со некој аспект од вашето работење едноставно прифатете дека тоа не е ваша грижа, барем не овој месец. Ќе имате одлична можност да донесете голема одлука, но не брзајте премногу со нејзината реализација.

Инаку, вообичаено харизматичните и смирени Ваги ќе се покажат во поинакво светло овој месец. Можно е да бидете срамежливи, но и плашливи и напнати од сите активности кои ќе морате да ги завршите овој месец.Ќе бидете под притисок да се покажете и тоа ќе ви создава стрес и нервоза. Во тоа нема ништо лошо, но бидете внимателни ако имате состаноци со луѓе кои не ги познавате бидејќи може да испадне да се покажете себеси во лошо светло. 

Бегајте од соработка и наметната тимска работа во првиот дел од месецот, а веќе во втората половина од јули, работите ќе бидат помирни. Финансиите и натаму осцилираат, но крајот на месецот носи подобрување на ситуацијата. На 29 јули Марс влегува во Девица и многу проблеми на ова поле ќе се решаваат полесно и ќе бидете попрактични во однос на трошењето. 

Љубов

Доаѓа до подобра атмосфера на ова поле во текот на жешкиот јули. Генерално, чувствата ќе бидат многу силни во текот на овој месец па ве очекува торнадо од емоции. 

Ако сте во врска, работите се подобруваат и конечно доаѓа миг кога ќе успеете да се разберете со саканата личност, а тоа ќе се должи на доброто расположение од двете страни. Можно е саканата личност на одредени моменти да посака да биде сама поради многуте обврски, но не навлагувајте во подлабоки анализи во однос на тоа, туку само покажете разбирање и поддршка, а наместо тоа излезете со своите родители. 

Ова е месец и кога треба да донесете многу одлуки поврзани со љубовта, но треба да мислите и на себе. Можно е да дојде до крај на некои нестабилни врски, кога родените во овој знак ќе донесат одлука да поработат на себеси. Ова е ваше време да заблескате и што и да направите ќе се покажете како корисно за вас за многу кратко време. 

Слободните претставници на овој знак треба да се внимателни бидејќи првата половина од јули може да им донесе катастрофален избор на кандидати и лесно да се разочараат од тоа. Некои Ваги ќе запознаат личност која прво ќе им стане пријател, а дури потоа ќе се развијат чувства. Некој ќе биде среќен да ве има, отворете го своето срце и не се плашете од љубовта. Ова може да се случи околу 21 јули кога Венера влегува во практичната Девица, па ќе ви биде лесно да комуницирате и да утврдите кој е вистинскиот за вас. Освен тоа, сезоната на Лавовите започнува на 22 јули, а тоа ве прави похрабри и посамоуверени. 

Здравје

Можни се проблеми со инфекции и со стопалата.

nike dunk high black leather chair for sale | Nike