Стрелец

Стрелец (22. XI – 21. XII)

Оваа недела важно е самите да ја изградите сопствената приказна и да му ја раскажете на светот. Никој друг не ја одредува содржината на вашата приказна освен вие самите. Време е за акција и за исполнување на целите кои долго се плашите да си ги кажете гласно. Научете ги лекциите и утврдете колкаво влијание имаат другите луѓе од минатото над вас.

Работа

Ова е период во кој можно е да се соочите со мали непријатни ситуации на работното место, но и да ги решавате брзо. Колку и да ви изгледа дека добро се координирате со колегите, под површината тоа и не е баш така. Тоа што вие го мислите не значи дека е исто и на другата страна. 

Потпрете се на својата интуиција и на она што знаете да го правите најдобро, а тоа е да ги решавате ситуациите смирено и без паника. Одржете ги сите важни состаноци и внимавајте на финансиите.

Љубов

Ако сте во врска,  оваа недела важна е отворената комуникација, а потрудете се ништо да не криете од саканата личност. Имате предуслови да поминете низ една убава недела, но не правете компликации од ништо. Лесно ќе ги надминете драматичните моменти само ако знаете зошто сте со таа личност и која е вредноста  која таа ја носи во вашиот живот. 

За слободните Стрелци доаѓа една убава љубовна недела. Доаѓаат интересни ситуации и флерт со нови личности. Неодоливи сте и шармантни за другите, искористете го тоа да најдете личност која ви одговара. 

Здравје

Грлото ви е чувствително, чувајте се од настинки на променливото време.

Работа

Ќе биде потребно да донесете важна одлука, но ќе бидете малку бавни, а тоа ќе ги изненади вашите надредени. Овој период ви носи одлични професионални можности кои треба да ги искористите бидејќи некои од нив нема да се повторат. Ако соработувате со странство, ќе биде потребно да покажете повеќе трпение бидејќи работите нема да се одвиваат така лесно како досега. 

Можни се интересни понуди за многу Стрелци, држете ги очите отворени. Можен е и стрес поради лоша комуникација со помладите членови на вашиот тим. Ова е период кога многу од вас ќе мораат да ги завршат започнатите проекти и да поработат на она што мора да се заврши но и да работите тимски. Младата Месечина на 11 април ви носи нов почеток поврзан со некаква креативна вештина која ја поседувате. На 16 април ќе посакувате да имате огромна контрола и моќ, но тоа брзо ќе помине и ќе се вратите назад на вашите активности, без потреба да шефувате некому.

Љубов

Ако сте во врска, треба да знаете дека Сонцето е во Овен во вашето поле на романсата, флертот и поврзувањето со другите, па така лесно ќе ви биде да се поврзете со саканата личност па дури и врската да ја издигнете на едно повисоко ниво, но само ако вашиот однос е поставен на силни темели. Ако сте во брак, почетокот на месецот ви носи и интерес за домот и семејството па можно е и заедничко патување кое ќе ве зближи. 

Некои Стрелци ќе посакаат да стават фасада околу себе која ќе ги заштити од другите. Но, ако не го ставите љубовниот однос на прво место, најверојатно ќе се соочите со поголеми проблеми подоцна. 

Ако сте слободни, вашето расположение ќе биде особено романтично и ќе бидете заинтересирани за љубов. Бидете внимателни околу 9 април кога е можно беспотребно да го романтизирате минатото и да посакате да се вратите на некоја личност која не ве заслужува. Но, флертувачката Венера на 10 април се поврзува со Јупитер и ви носи убави вести на ова поле. 

Би ви одговарале личности родени во знакот Близнаци и Овен, а едно познанство на крајот на месецот ви носи и можност за романтична и подолгорочна врска. 

Здравје

Хранете се поздраво и минувајте повеќе време на свеж воздух.

Работа

Оваа година ќе бидете многу посериозни на професионално поле, но тоа е само поради тоа што имате многу обврски кои не ги завршивте во 2019. На почетокот на годината ви доаѓа непријатно искуство кое ќе ви донесе голема лекција и ќе ве промени од корен. 

Ќе се осврнете на личните финансии и ќе сфатите колку е важно планирањето и штедењето. Доаѓа до убави промени, но ќе морате да го издржите почетокот на годината.

Љубов

Ќе се посветите на љубовта оваа година и ќе се потрудите да ги средите сите конфликти кои ве мачат од 2019. Вам ви е потребна повеќе слобода, но партнерот не го сфаќаше тоа досега, па ќе мора добро да се објасните.

Ако сте слободни, ќе бидете посветени на иднината и на тоа да најдете личност која сакате да биде дел од вашата иднина. Ќе сакате само нешто сериозно, а не авантури на кои бевте навикнати досега.

Здравје

Здравјето ќе биде стабилно, освен неколку депресивни моменти кои ќе ве мачат оваа година.