Риби

Риби (19. II – 20. III)

Среќен роденден, Риби! Запрашајте се: „Кој сакам да бидам? Што сакам да направам? И што сакам да имам?“ Спојувањето на Венера-Марс во вторник ве ослободува од се што ве спречува. Меркур влегува во Риби во четврток и најјасното размислување станува ваше. Саботната полна месечина во Девица е романтично ресетирање за вас, особено ако дозволите разликите да ве водат до нови избори.

Работа

Пред вас се многу промени. Не дозволувајте си себеси да згрешите нешто. Само директно делување ќе ве однесе кон успехот. Можно е да започнате важен разговор со некој надреден за тоа што ви е најважно. Соработниците ви покажуваат дека не можете сосема да им верувате. 

Љубов

Рибите оваа недела имаат квалитетен однос со саканата личност, а тука е и меѓусебното разбирање. И давате до знаење на саканата личност дека сте лојални и дека може да смета на вас. Некои стари љубовни проблеми конечно се решаваат.

Слободните Риби би можеле да се заљубат и да почнат нова врска. Ве очекуваат пријатни средби. 

Здравје 

Не заборавајте на физичката активност.

 

Доаѓа убав месец за Рибите!

Вашиот хороскоп  за февруари започнува малку поспано - но штом ќе започне сезоната на вашиот роденден, се отвораат магични нови почетоци. Слатката Венера и Марс се мешаат во вашиот сектор за пријателство во првата половина од месецот, што го олеснува поврзувањето со луѓето околу вас.  Поминете ја младата месечина на 9 февруари со фокус на одмор и поврзувајќи се со вашата духовна страна. Некоја самотија и мирно време ќе ви дојдат добро.

Можеби ќе ви се допадне да ги смирите работите на Денот на вљубените, и тоа е во ред, бидејќи сезоната на Риби започнува на 20 февруари - што значи дека космичкото внимание е официјално ваше, драги риби! 

Разговорливиот Меркур го погодува вашиот знак неколку дена подоцна, носејќи мноштво нови идеи и прилив на социјална енергија. Полната месечина на 24 февруари служи како проверка за вашите врски, па ако се појават проблеми, фокусирајте се на тоа да бидете прагматични и реални, наместо да дозволите емоциите да течат. Казими на Меркур и Сатурн во вашиот знак на 28 февруари ќе ви помогнат полесно да ја кажете вашата вистина и да ги исполните вашите обврски.

Работа

Имате многу енергија, но и идеи. Потрудете се да ја насочите таа енергија во позитивни активности и напори, за да не се претвори во фрустрација. Имате поддршка од колегите, па овој месец, добро би било да го искористите тоа. Пробајте да се изолирате од вревата и да работите сами, ако тоа ви помага за вашиот фокус и концентрација. Добрата организација е клучна за вас овој месец, за ништо друго не треба да се грижите. Може да потпишете договор кој ќе ви донесе добри приходи и стабилност.

Љубов

Големи се шансите да сте загрижени за иднината на вашата врска. Некои Риби ќе бидат загрижени за здравјето на саканата личност. 

Слободните Риби сонуваат за сродна душа, но отежнато е влегувањето во нова врска во овој период. Ќе треба малку да почекате. 

Здравје 

Можна е нервоза и несоница. 

Ова е убава година за вас, но важно е да се посветите на она што ви е најважно.

Годината ќе помине на убав начин, но често ќе ви недостасува фокус, што може да биде голем извор на стрес за вас во 2024 година. Ќе бидете успешни во љубовта, финансиите и кариерата, а многу работи ќе успеете да постигнете со помош на вашите најблиски.

Од јануари до август е одличен период за Рибите. Оваа година е добра и за образование и истражувачка работа. Во март, романтичните врски ќе го доживеат својот цут, па така, голем дел од родените во овој знак ќе донесат одлука за заеднички живот. Комуникацијата ќе биде одлична во љубовта, но и во односите со вашите најблиски. 

Во првите три месеци од годината ќе имате желба да го проширите својот круг на контакти, па така, ќе бидете мотивирани да стекнете нови пријателства. Во април, ќе успеете да се поврзете и со некои луѓе од вашето минато и тоа ќе ви донесе убаво чувство на радост и оптимизам во вашиот живот.

Новата година ќе биде незаборавна за оние кои се во брак. Вашата среќа е заслуга на напорот од двете страни. Важно е само во 2024 година да наоѓате уште повеќе време едни за други. 

Кариерата, патувањата и финансиите ќе бидат присутни во изобилство. Ако имате некакви проблеми со финансиите, ќе биде важно повеќе да штедите и да бидете внимателни на трошоците во тие периоди. Клучно е да одржите позитивна рамнотежа меѓу вашите приходи и расходи. 

Оваа година, од огромно значење е да бидете внимателни со изборите и одлуките во вашиот живот. Постојат многу фактори кои ќе влијаат на вашиот процес на одлучување, па затоа важно е да носите мудри одлуки кои се корисни за вас. 

Работа

Иако ќе морате да се соочите со мали финансиски проблеми, оваа година ви носи одлични резултати на ова поле. Финансии стигнуваат уште од самиот почеток на годината, но само внимавајте да не трошите повеќе отколку што ќе заработувате. 

Ако имате приватен бизнис, ова е успешна година за Рибите. Ќе бидете воодушевени од резултатите и лесно ќе правите планови за проширување на работата. Оваа година е подобра од претходната, особено од аспект на контактите, но и одлуките кои ќе бидат донесени во вистинско време.

Држете се подалеку од непотребни спорови и следете ги советите од вашите пријатели и колеги. Ако се обидувате да започнете кариера во друга професија, немојте да се обесхрабрувате ако почетокот е потежок. Со тек на време, работите ќе дојдат на свое. 

Љубов

Оваа година носи измешани резултати за Рибите. Во вашиот ум се јавува некој вид на сомнеж што може да влијае на љубовта, без оглед на тоа колку долго сте со саканата личност. Затоа, очекувајте период на измешани емоции. 

Ако се соочите со некакво недоразбирање, може да дојде до поголеми проблеми во врската. Во таквите моменти, од голема важно е да ја ислушате другата страна и да не мислите дека секогаш вие сте жртва во секоја ситуација. Многу важно е објективно да ги видите работите, а ако во тоа не успевате сами, побарајте совет од пријателите.

Слободните Риби кои се во потрага по љубов, ќе имаат одлична година. Доаѓаат многу можности за љубов, само е важно да ги препознаете вистинските прилики. 

Здравје 

Изминатите години вашето здравје беше запоставено, што може да ви донесе мали здравствени проблеми, во текот на 2024 година. Одржувајте ја својата рутина за здрава исхрана и не заборавајте на физичката активност. Времето поминато во природа секогаш ќе ви носи подобрено расположение и позитивна енергија. Мај и јуни се одлични за вашето здравје, но бидете внимателни во јануари, март и септември.

Хороскоп по месеци.

Јануари – овој месец, планетите ви носат можност да успеете. Но, некои луѓе би можеле да ви работат зад грб за што ќе треба да бидете внимателни. Не сте многу сигурни во себе и тоа може да ви донесе потешкотии. Најдете го својот разум и не дозволувајте туѓите коментари и критики да влијаат на вашата работа.

Февруари – Енергиите ве туркаат кон тоа да ги искористите шансите кои ви се на располагање. Вашите одлуки се исправни. Искористете го својот месец за да направите анализа на своето работење. Побарајте поддршка од другите таму каде што ви е тоа потребно.

Март – Ова е месец кој ви носи значаен напредок. Сигурни сте во себе, но не се преоптоварувајте со работа. Слушнете го своето тело кога ви испраќа знаци дека ви е потребен одмор. Во љубовта сте фокусирани на стабилноста и тоа ви не најважно во односот со саканата личност. 

Април – напредувате кон своите цели, но потребно ви е време. Иако сте мирна личност, можно е овој месец да реагирате поимпулсивно од вообичаено. Оние кои добро ве познаваат, нема да бидат изненадени. Слободните Риби уживаат да седат на повеќе столици во исто време, но тоа би можело скапо да ги чини. 

Мај – ова е месец во кој ги имате сите средства на располагање за да ги постигнете своите цели. Со јаснотија им пристапувате на своите задачи. Останете фокусирани на своите цели. Ако вашата љубовна врска падне во некое искушение или некој проблем, преку отворен разговор решете ги сите ситуации. Рибите кои се слободни би можеле да сретнат личност која им се допаѓа, но пред да им најдете маани, имајте на ум дека никој не е совршен.

Јули – планетите ви помагаат да дојдете до ново работно место или унапредување. Сериозни сте во своите напори да успеете. Притоа, успевате да ги искористите сите можности кои ви носат краткорочен и долгорочен успех. Ако сте сами, често ќе излегувате и тоа ви носи можност да запознаете интересни личности.

Август – имате чувство дека некој ве попречува во исполнувањето на вашите цели и амбиции. Не гледајте на тоа како нешто лошо, туку како на можност која треба да ја преиспитате. Направете мал чекор наназад и видете колку далеку имате стигнато од почетокот на годината. Успевате успешно да одговорите на секој предизвик, но добро е и малку да одморите.

Септември – Имате многу понуди, но нешто ве спречува да ги прифатите. Тоа произлегува од вашите морални принципи. Ако се соочувате со некакви ограничувања, не го сфаќајте тоа лично. 

Октомври – ова е месец во кој треба да се посветите на љубовта. Поминете повеќе квалитетно време со саканата личност. Воспоставете простор за среќни околности и за повеќе романса во вашиот живот. Слободните претставници се чувствуваат уморно и не се заинтересирани за љубов, но токму овој месец би можеле да запознаат една посебна личност.

Ноември – планетите од вас бараат да направите добар избор за да тргнете во вистинскиот правец. Ако сте сами, ова е месец во кој би можеле да се одлучите за личност која носи вредност во вашиот живот. 

Декември – имате чувство дека ништо не оди во вашиот живот. На крајот на годината ги преиспитувате своите одлуки. Во работата сте идеалисти, но планетите ќе ви помогнат ефикасно да ја завршите својата работа. Во врската имате мали проблеми, па мислите дека саканата личност не е за вас, но внимавајте, бидејќи можеби грешите.